Ciekawostki

Polska piosenka hitem Youtube'a! "Ona tańczy dla mnie" w TOP 100. Znacie?

RK
10.11.2012 09:00
A A A Drukuj
Polski utwór disco polo ma już ponad 15 milionów wyświetleń.

fot. screen Youtube

Tą piosenkę udostępnia na Facebooku coraz więcej internautów. "Ona tańczy dla mnie", właśnie dzięki Facebookowi, w przeciągu trzech miesięcy znalazła się w stu najczęściej słuchanych utworach na Youtubie. Jest to sukces o tyle duży, że muzyka grana przez grupę "Weekend" nie jest promowana w polskich mediach. Mowa oczywiście o disco polo. Internautom spodobała się zapewne prosta linia melodyczna i nieskomplikowane słowa.

Okazuje się, że zespół, mimo nagonki na disco polo, osiąga coraz większe sukcesy.

Tylko w tym roku grałem 11 razy w Warszawie. Graliśmy praktycznie we wszystkich najlepszych klubach od Zielonej Góry po Szczecin, od Cieszyna po Sopot. Ostatnio w klubie Senso w Szczecinie graliśmy dla dwóch tysięcy ludzi. Zabrakło miejsca dla kilkuset osób - powiedział w rozmowie z MetroMSN Radek Liszewski, wokalista grupy.

W parze z sukcesami idą oczywiście pieniądze:

W październiku zagrałem dwadzieścia cztery koncerty. Nie chcę mówić o pieniądzach. Odpowiem tak: mam dwa domy, dwa jachty, pół jeziora, samochody, działkę, i wszystko by było ekstra, gdyby nie te raty (śmiech). A teledyski muszą przyciągać, sprawiać wrażenia bogactwa- mówi lider "Weekendu"

Co mówi o sukcesie swojego hitu?

W przypadku "Ona tańczy dla mnie" przepis to metrum cztery czwarte i cztery akordy plus słowa z głębi serca - powiedział szczerze.

Pamiętacie inne hity diso polo, które do dziś rządzą w internecie?

Zobacz więcej na temat:

  • 7
  • 1
Komentarze (51)
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX