Kotek radzi

Rolki - to jest to!

03.05.2013 14:00
A A A Drukuj
Dziewczyna na rolkach

Dziewczyna na rolkach (Shutterstock)

Dzięki nim możesz dbać o sylwetkę i spędzać czas ze znajomymi.

Przedłużająca się zima odeszła nareszcie w zapomnienie, cięgnie nas w plener. Czas na aktywne spędzanie czasu - to pora, aby wyjąć z szafy nasze rolki, albo, jeśli nie zakosztowałaś tej ogromnej frajdy, kupić nowe i zacząć przygodę z tym cudownym sportem.

Jazda na rolkach ma same zalety! Przede wszystkim jazda na nich jest mega przyjemna! Bardzo łatwo nauczyć się odpowiedniej techniki. Taki ruch na świeżym powietrzu pozwala utrzymać w świetnej kondycji całe ciało - rozwija między innymi mięśnie brzucha, nóg, rąk i doskonale rzeźbi sylwetkę. To naprawdę sport dla każdego - możesz uprawiać go z młodszym rodzeństwem, rodzicami, a nawet z babcią! To tez dobra okazja, żeby poznać nowych przyjaciół, a nawet przystojnego rolkarza. Łatwo nawiązać rozmowę o sprzęcie, technice czy po prostu dołączyć się do przejażdżki.

Kupujesz rolki? Przeczytaj!fot. Shutterstock

Jak w każdym sporcie i tu jest kilka zasad, których należy się trzymać, żeby zapewnić sobie bezpieczeństwo. Po pierwsze dobry, sprawdzony i sprawny sprzęt. Po drugie - nie wybieraj się na jazdę bez kasku, ochraniaczy na łokcie, kolana i nadgarstki. Jeśli jesteś początkująca, wybieraj mniej uczęszczane alejki parkowe, koniecznie z gładką nawierzchnią. Nie zapomnij o odblaskowych elementach stroju.

Gwarantujemy, że kto choć raz skosztował tego przyjemnego sportu, ten już nigdy nie rozstanie się z rolkami. Poza wszystkim korzyściami, są one też idealnym środkiem komunikacji. Tanim, zdrowym i bardzo szybkim. I co ważne - możesz je bez problemu zostawić na przykład w szkolnej szatni. Więc jak? Wiosną do szkoły na rolkach? Czemu nie!

Jeździsz na rolkach?

Olga

Zobacz także

Zobacz więcej na temat:

Komentarze (18)
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX