Kotek radzi

Co każda dziewczyna umieć powinna?

24.01.2013 13:00
A A A Drukuj
Dziewczyna

Dziewczyna (Shutterstock)

Są takie umiejętności, które ułatwiają życie i nieraz ratują nas z opresji. Przeważnie, refleksja, że warto było coś umieć przychodzi już po tym, kiedy nasza wiedza nas zawiodła, w myśl powiedzenia "mądry człowiek po szkodzie".

Kotek proponuje więc uniwersalny kurs survivalu , wcale nie w warunkach ekstremalnych, tylko w codziennym życiu, który trochę je ułatwi i pomoże uniknąć niepożądanych sytuacji różnego pochodzenia :)

Co każda dziewczyna wiedzieć powinna?

Pamiętać numery telefonów do trzech bliskich osób - zazwyczaj mamy je po prostu w książce telefonicznej w pamięci telefonu, jeśli jednak nasz komórka się wyładuje i chcemy zadzwonić z pożyczonej zaczynają się schody :)

Wiedzieć, gdzie co jest w samochodzie - żeby nie nigdy nie strzelić gafy przed facetem poproś tatę, lub brata o krótki kurs na temat co gdzie jest w aucie - wystarczy wiedza podstawowa, co jest czym i do czego służy taka wiedza na pewno się przyda a przy okazji zaimponujesz facetom, którzy nigdy takiej wiedzy nie spodziewają się po dziewczynach!

Mieć w zanadrzu ciekawą anegdotę, na wypadek gdy na imprezie towarzyskiej zapadnie krepująca cisza;)

To naprawdę obciach nie wiedzieć czym w piłce nożnej jest spalony. Jeśli więc facet Twoich marzeń jest zagorzałym kibicem, nie proś go o wytłumaczenie na czym ta sytuacja polega. Dowiedz się wcześniej i w czasie meczu powiedz "moim zdaniem sędzia niesłusznie odgwizdał spalonego"! Zrobisz wrażenie!

Nie przynoś wstydu płci pięknej - naucz się obsługiwać video, dvd i inne tego typu sprzęty. To naprawdę nic trudnego! Być kobietą nie znaczy umieć obsługiwać tylko pralkę i zmywarkę ;)

Mieć popisowe danie - wedle gustu - najlepiej nieco egzotyczne, żeby zaskoczyć gości, ale może tez to być np. pizza, do której nie trzeba specjalnych umiejętności, jednak zawsze robi wrażenie!

Zrobić makijaż - nawet, jeśli wydaje Ci się, że masz do tego dwie lewe ręce - spróbuj nauczyć się podkreślić oko, obejrzyj filmik instruktażowy krok po kroku, lub poproś bardziej obeznaną koleżankę o lekcję. To nic że na co dzień się nie malujesz, nie znasz dnia ani godziny, kiedy ta wiedza się przyda!

Odczytywać oznaczenia na metkach, szczególnie tych dotyczących prania - unikniesz sytuacji w której Twój nowy wełniany sweterek będzie po praniu pasował tylko na Twojego...pluszowego misia...

Znać podstawowe zasady savoire-vivre - choć niestety coraz mniej osób je praktykuje, to lepiej być przygotowanym na uroczystą kolację w restauracji, i rozkoszować się smakiem dania, zamiast zastanawiać się którego sztućca użyć i gdzie położyć serwetkę ;)

Być specjalistką w przynajmniej jednej dziedzinie, w której nikt nie będzie mógł Cię zagiąć, i znajomością której będziesz mogła zabłysnąć, czy będzie to astrologia, historia drugiej wojny światowej, uprawa kaktusów albo... moda!

Co Wy umieściłybyście w "damskim niezbędniku"?

ZOBACZ TAKŻE

Zobacz więcej na temat:

 • 1
Komentarze (30)
Zaloguj się
 • avatar
 • avatar

  Oceniono 125 razy 123

  moi zdaniem każda powinna mieć własne zasady a nie żyć i zachowywać się według stereotypów

 • avatar

  Oceniono 103 razy 97

  JESTEM BEZNADZIEJNĄ DZIEWCZYNĄ BO NIE MAM POJECIE CO TO JEST SPALONY ( w dupie mam durna piłkę nożną ), NIE POTRAFIĘ GOTOWAĆ DO TEGO NIE ZNAM SIĘ NA SAMOCHODACH. UMRĘ W MĘCZARNIACH SAMOTNOŚCI. ;__; .__.

 • avatar
 • avatar

  Oceniono 60 razy 58

  1.Pamiętam tylko swój numer i ZAWSZE mam naładowany telefon.
  2.O samochodach teoretycznie coś tam wiem, ale to tylko dzięki tacie, który traktował mnie trochę bardziej jak chłopaka.
  3.Przy ciekawym towarzystwie nie potrzeba znać jakiś bezsensownych anegdot.
  4.A po kiego grzyba mam wiedzieć co to spalony? Na co mi to się w życiu przyda, tak prawdę mówiąc?
  5.Chyba raczej większość osób potrafi obsługiwać podstawowe sprzęty RTV i AGD.
  6.Popisowe danie? Serio? Wystarczy umieć gotować tak aby nikogo nie otruć i wszystko będzie cacy!
  7.Jeśli kobieta chce to się maluje jeśli nie chce to nie, proste.
  8.Znaczki na metkach do nie hieroglify bez przesady...
  9.Kotku, nie wszyscy są tak strasznie zamożni aby co tydzień czy dwa chodzić do restauracji gdzie kolacja dl dwóch osób kosztuje kilka tysięcy...
  10.Każda dziewczyna prędzej czy później odkryje coś w czym jest na prawdę dobra i tyle.

  Z tych zasad wychodzi, iż w moich dokumentach w rubryce "Płeć" nie powinien widnieć napis "kobieta".

 • avatar

  Oceniono 41 razy 37

  Dla mnie to jest głupi temat :/ Niektóre z punktów są dziwne i do niczego w sumie nie potrzebne. Albo o z tym dvd. No chyba każdy umie się obsługiwać dvd, no bez przesady. Zresztą są ważniejsze rzeczy, jak nie będę wiedzieć co służy do czego w samochodzie w wieku 15 lat to się nic nie stanie. Ja tam wolę być sobą, a nie mieć jakieś wyuczone zasady, które są do mnie niepodobne.

 • avatar

  Oceniono 35 razy 35

  Nie znam się na samochodach, za gotowanie wolę się nie brać, a piłkę nożną mam gdzieś! O bosz... umrę samotnie

 • avatar

  Oceniono 31 razy 27

  Akurat się nie maluję - nie dlatego, że nie umiem, ale po prostu uważam, że mam jeszcze czas :D

 • avatar

  Oceniono 15 razy 15

  Artykuł bez sensu i podszyty seksizmem. Wynika z niego, że punktem wyjściowym jest chichocząca słodka idiotka, która ekscytuje się umiejętnością wiązania sznurowadeł. W dodatku umie obsługiwać pralkę i zmywarkę, chociaż nie umie gotować odpowiednio nastawić prania. Co trudnego jest w obsłudze DVD? Podłączasz, wkładasz płytę i oglądasz. To nie czasy, kiedy video było rarytasem i niezwykłą technologią! Nikt nie musi wiedzieć co to jest spalony, ani facet ani dziewczyna, jeżeli nie jest to w kręgu jego zainteresowań. Znajomość terminów w piłce nożnej to jakiś wyznacznik męskości, cy co? Udawanie i sztuczność może zrazić bardziej niż bycie laikiem w temacie. Wystarczy nie wyśmiewać i nie krytykować hobby innej osoby by równowaga w przyrodzie została zachowana.

  W restauracji zamów stek zamiast homara. Umiesz chyba używać noża i widelca?

  A jak nie wiesz jak się zachować to zachowuj się przyzwoicie.

  I tyle w temacie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX