Kotek radzi

Po czym poznać, że mu się podobasz?

05.01.2012 20:00
A A A Drukuj
miłość

miłość (AGENCJA GAZETA)

Czasem tak trudno zgadnąć, czy chłopak jest zainteresowany... Czy są w ogóle jakieś wyznaczniki, dzięki którym mogłybyśmy jednoznacznie stwierdzić, że mamy u kogoś szanse? To problem, o którym dyskutujecie dość często. Kotek postanowił poszukać dla Was rad, które ułatwią Wam zrozumienie męskich zachowań. Jednak pamiętajcie o tym, że każdy ma inną osobowość i akurat w przypadku Waszego wybranka te porady mogą się nie sprawdzić...

Choć wydawałoby się, że najłatwiej uzyskać odpowiedź na targające Tobą wątpliwości poprzez rozmowę z chłopakiem, sprawa nie jest - jak wiadomo - taka prosta. Głupio zapytać kogoś o jego uczucia. Szczególnie, że przez nieśmiałość może nam się do nich nie przyznać... I nieporozumienie gotowe! Jak temu zaradzić? Warto poobserwować chłopca, który nam się podoba. Istnieje zbiór pewnych symptomów, poprzez które przedstawiciele płci męskiej zdradzają swoje zainteresowanie... :)

Chłopiec wodzi za Tobą wzrokiem? Możesz zacząć się zastanawiać, czy przypadkiem nie wpadłaś mu w oko. Jeśli poszukuje Twojego spojrzenia i nie odrywa od Ciebie oczu - najpewniej go zaciekawiłaś. Łatwo to sprawdzić, kiedy jesteście w towarzystwie i chłopak rzuca jakiś żart. Jeśli mu się podobasz, spojrzy na Ciebie, żeby sprawdzić, czy Cię rozśmieszył. A co, jeśli odwraca wzrok, gdy Wasze spojrzenia się spotkają? Istnieje możliwość, że jest po prostu nieśmiały :) Zwróć też uwagę, czy jego źrenice powiększają się, kiedy na Ciebie patrzy. Według psychologów jest to reakcja organizmu na ludzi i rzeczy, które nam się podobają. Nie mamy na nią wpływu i właśnie to nas zdradza ;)

Zwracanie się w Twoją stronę, ''przypadkowe dotykanie Cię'', zbliżanie się do Ciebie przy każdej możliwej okazji - to również nie jest bez znaczenia. Obserwuj te gesty i postaraj się wywnioskować, czy to przyjacielska oznaka sympatii, czy może coś więcej. Istnieją też teorie dotyczące tego, że naśladujemy gesty osób, do których żywimy pozytywne uczucia. Masz wrażenie, że zachowujecie się tak samo? To dobry znak! Oczywiście w wieku szkolnym nie możecie zapominać o łaskotkach, zaczepkach i wszelkich formach droczenia się z dziewczyną - to oczywiście tzw. ''końskie zaloty''.

Przyjrzyj się chłopakowi i zastanów się nad tym, czy zachowuje się przy Tobie inaczej, niż przy innych dziewczynach. Zdradza oznaki zdenerwowania? Jest speszony? Wygląda na to, że mu się podobasz :) Przecież gdybyś była mu obojętna, nie miałby powodu do stresu. Tę chłopięcą niepewność łatwo zinterpretować jako brak zainteresowania. Nie patrzy na Ciebie, odwraca się tyłem? Zastanów się, czy nie zerka kątem oka. I czy... nie obserwują Cię jego kumple. Jeśli Ci się przyglądają, to znaczy, że coś od niego o Tobie słyszeli!

W dobie internetu nietrudno też zauważyć kolejną oznakę sympatii - dzielenie Twoich pasji i zainteresowań. Nagle zaczął słuchać tej samej muzyki, co Ty? Czyta te same książki, a może ogląda takie same filmy? Jeśli stara się o tym poinformować poprzez Facebooka czy inny portal społecznościowy, zastanów się, czy nie jest to komunikat skierowany w Twoją stronę. Być może ten chłopak chce zwrócić Twoją uwagę?

Najprościej jednak zdecydować się na rozmowę. Nie wstydź się do niego zagadać! Właśnie w takiej sytuacji szybko się przekonasz, czy masz u niego szanse. Przecież jeśli jest Tobą zainteresowany, będzie dążył do kontaktu z Tobą.

Kotek trzyma za Ciebie kciuki. Powodzenia!

Zobacz więcej na temat:

 • 26
Komentarze (117)
Zaloguj się
 • avatar
 • avatar

  Oceniono 31 razy 25

  A na mnie cały czas się gapią nauczyciele xd a wychowawca coś często na mnie krzyczy , pewnie czuje potrzebę rozmowy ze mną , ale jakoś nie ma tematów ; DD

 • avatar

  Oceniono 19 razy 19

  haha jak w 6 klasie złamałam rękę to miałam w gipsie i tak cały czas chodziłam, w końcu jak mi go zdjęli to i tak chodziłam z taką zgiętą ręką bo sie przyzwyczaiłam, a potem taki chłopak zaczął bez powodu też tak tą rękę podnosić XD a w gimnazjum mi powiedział że kiedyś się we mnie zakochał właśnie w 6 klasie lol xd.

 • avatar

  Oceniono 15 razy 15

  czyli jeżeli chłopak na mnie spojrzy to mam do niego od razu podbiec i sprawdzić czy źrenice się powiększyły? okej : D tak na poważnie to niestety Kocie,ale naprawdę bardzo ciężko ocenić uczucia chłopaka. nawet podczas rozmowy może nic nie wyniknąć. takie życie ;)

 • avatar
 • avatar

  Oceniono 14 razy 10

  jeden chłopak z poczuciem humoru, który ciągle wszystkich rozśmiesza, jak coś mowi to potem patrzy się na mnie. niewiedziałam że to oznaka podobania się, ale się ciesze bo mi też wpadł w oko <3 :)

 • avatar
 • avatar

  Oceniono 4 razy 4

  jeśli brać by te uwagi na powaznie to interesuje się mną chłopak ,który mi się podoba i to zainteresowanie trwa już ponad rok .. hmm .. to NIEMOŻLIWE . chociaż kazdy punkt się zgadza w 100 % .. to jest szkolny obiekt westchnień , co mnie już irytuje .. ale szczerze ciężko mi uwierzyć żebym akurat ja .. haha : )

 • avatar

  Oceniono 8 razy 4

  ,, Nie wstydź się do niego zagadać! Właśnie w takiej sytuacji szybko się przekonasz, czy masz u niego szanse. ,, Właściwie to chłopak powinien podejść i zacząć rozmowę bo dziewczyna jak pójdzie i zapyta się np. czy się jemu podoba to może się osmieszyć nie ?
  O o tych źrenicach to pierwszy raz słyszę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX