News

Najmłodsza malarka świata!

07.06.2011
A A A Drukuj
Aelita Andre - 4-letnia artystka, która ma wystawę w nowojorskiej galerii.

Aelita Andre - 4-letnia artystka, która ma wystawę w nowojorskiej galerii. (fot. youtube/kadr)

Jak myślicie, w jakim wieku można zostać sławnym malarzem? Kotek zna już odpowiedź. Można nim zostać nawet w wieku... 4 lat!

Podobno już w wieku 9 miesięcy chciała się dorwać do płótna swoich rodziców, którzy są artystami. Od najmłodszych lat życia wykazuje się wielkim talentem. Aelita Andre już teraz sprzedaje swoje obrazy za niesamowite ceny. Ostatni sprzedał się za 9990 dolarów... Sami zobaczcie jej prace:

Jak Wam się podobają?

Kotek dziękuje za informację serwisowi deser.pl :)

Zobacz więcej na temat:

 • 5
Komentarze (106)
Zaloguj się
 • avatar

  Oceniono 5 razy 5

  To jak połączenie sztuki Yves Kleina i Janusza Sterna. Quite impressive... Choć może to jedynie wynik możliwości jakie stworzyli jej rodzice. Nie każde dziecko natrafia na płótna w każdym kącie domu... Najbardziej szokujący jest jej wiek, rzecz jasna, choć samo malarstwo... wciąż nim de facto nie jest. Z całym szacunkiem, ale dziewczynka (a raczej - każde małe dziecko i większość ludzi dorosłych także), oglądając, dajmy na to, obrazy Kooninga w MoMA, zobaczy tylko kolor i jakieś esy-floresy, a nie ich treść. Trzeba pamiętać, że to wciąż nieświadome niczego dziecko i z wyobraźnią jak każde inne dziecko, a tylko z profesjonalnymi narzędziami wciśniętymi w rączki. Miło patrzy się na jej obrazy, miło w ogóle patrzeć na malutką dziewczynkę bawiącą się w ten sposób - ale jej sukces jest tylko wynikiem artystycznego zaangażowania jej rodziców, to tylko i wyłącznie ich inicjatywa. Choć to miła odmiana, nie przeczę.

 • avatar
 • avatar
 • avatar

  Oceniono 3 razy 3

  Niektórzy z was piszą,że to są tylko jakieś "napaciane plamy" w takim razie nie znacie się na sztuce. Jest coś takiego jak sztuka współczesna do której zalicza się abstrakcja. A to,że ta dziewczynka jest sławna bo może rodzice artyści jej pomogli to już jest jej fart. Każdemu komu poszczęściło się będziecie zarzucać,że to nie fair bo on ma sławnych krewych lub kupe kasy lub po prostu szczęście?
  Ja maluję i rysuję w sumie od 9 lat. Teraz mam zamiar pójść na ASP. A to czy mi się uda to zależy ode mnie jak i od tego czy spodobam się egzaminatorom- czyli także od szczęścia. Ale muszę włożyć w to dużo pracy aby mi się udało.
  Więc wyluzujcie każdy ma jakiś talent i jeśli będzie go odpowiednio rozwijał to może w przyszłości i jemu się poszczęści. Pozdrawiam:)

 • avatar
 • avatar

  Oceniono 2 razy 2

  czytałam o tym, już wcześniej na deser.pl
  kotku, wiem, że jedynym źródłem informacji są dla ciebie inne strony, ale jeżeli już wstawiasz to samo u siebie rób to szybko. nie mam zamiaru czytać o jednej 'plotce' np.rano na pudelku, a potem wieczorem na kotku!

 • avatar
 • avatar
 • avatar

  Oceniono 1 raz 1

  ja zaczęlam systematycznie malować w tym samym wieku i uwazam ze ta dziewczynka ma wielki talent i w przyszlosci będzie malowac wspaniale obrazy

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX