News

Sylwestrowe wróżby

30.12.2008
A A A Drukuj
Sylwester w Olsztynie

Sylwester w Olsztynie (Fot. Tomasz Waszczuk / AG)

Nawet, jeśli spędzasz sylwestra w domu, nie pozwól, żeby ten wieczór był nudny! Sylwester przed telewizorem w rozciągniętym dresie? O nie! Nie odpuszczaj - czy spędzasz ten wieczór z rodzinką, czy z przyjaciółką, ubierz się ładnie, zrób świetną fryzurę, zapal świece i pamiętaj - "jaki sylwester - taki cały rok"!

 

To nie jedyny zwyczaj związany z ostatnim dniem roku. Czy wiesz, że w tym dniu również można sobie...powróżyć, i dowiedzieć się, jaki czeka nas rok?

 

Poznaj kilka sylwestrowych wróżb i zwyczajów, aby zapewnić sobie szczęście w 2009 roku!

 

W sylwestrowy wieczór włóż na siebie nową bieliznę, koniecznie z metką, a tego dnia szczególnie zadbaj o piękny wygląd. Wróży to powodzenie u płci przeciwnej przez cały najbliższy rok!

 

Wisisz koleżance parę złotych? Oddaj jej koniecznie przez wybiciem północy, żeby nie wchodzić w nowy rok z długami, a w przyszłym roku nie cierpieć na brak pieniędzy.


31 grudnia do portfela warto też włożyć łuski z wigilijnego karpia.

 

Teraz całkiem przyjemny przesąd - w ten dzień zdecydowanie nie wolno sprzątać! W ten sposób "wymiata się" szczęście z domu. Gospodynie dawniej dbały, aby spiżarnia nie straszyła pustkami, to odganiało biedę w następnym roku.

 

Singielki, chcące dowiedzieć się, jakie będzie imię ich przyszłego ukochanego, po północy powinny uważnie nasłuchiwać prowadzonych dookoła rozmów. Pierwsze męskie imię, które usłyszą będzie prawdopodobnie imieniem przyszłego chłopaka.

 

Kolejny sposób na poznanie przyszłości to wróżba z bąbelkami w kieliszku z szampanem. Duże bąbelki, chaotycznie poruszające się w kieliszku zapowiadają rok przemian, wypadków i romansów. Eleganckie, drobne i unoszące się równymi łańcuszkami do góry, zwiastują zdrowie oraz pogodne dni. Jeśli łańcuszki krzyżują się, to nie należy szastać pieniędzmi i przede wszystkim zadbać o zdrowie.

 

Jeśli chcemy się uwolnić od przykrych wspomnień, w sylwestrową noc warto spisać zmartwienia na czerwonej kartce, żeby później móc ją spalić. Noworoczny płomień zatrze ślady po niemiłych wspomnieniach. Oczywiście trzeba pamiętać o środkach ostrożności podczas takiego rytuału!

 

Masz dużo planów i marzeń na nadchodzący rok? Przygotuj dwanaście rodzynek lub winogron i przed wybiciem północy, zjadaj je co minutę, przy każdej myśląc inne życzenie, które ma się spełnić!Pamiętaj o tym, żeby wszystkie wróżby i przesądy traktować z przymrużeniem oka. Dzięki nim zabawa może być ciekawsza i bardziej tajemnicza niż zwykle - a może naprawdę się spełnią?

 

Kotek życzy Wam tego z całego serca!

 

 

Zobacz więcej na temat:

 • 1
 • 2
Komentarze (184)
Zaloguj się
 • avatar
 • avatar

  Oceniono 22 razy 20

  heh w tym roku `08 pierwsze meskie imie padlo podczas rozmowy siostry z moja babcia a oto cytacik "i niech ci Jezus błogosławi" :))

 • avatar

  Oceniono 20 razy 16

  Ja spędzam sylwestra z rodzinką, a co do przesądu o nie sprzątaniu to musze przyznać, że jak mam nie sprzątać skoro mam taki bałagan w pokoju, napewno mnie ktoś do tego zmusi :P Uwielbiam Sylwestra ;* Kto zaprzeczy? ;* [nie róbcie tego, tzn zaprzeczania] xD

 • avatar

  Oceniono 17 razy 15

  Szczęśliwego nowego roku 2009 ;-)
  Żeby ta stronka była jeszcze długi czas z nami.

 • avatar

  Oceniono 20 razy 14

  Ale fajne ;) Nigdy takich wróżb nie robiłam ;) Zwykle wystarczały mi fajerwerki i zimne ognie;)

 • avatar

  Oceniono 18 razy 12

  Wydrukowałam to sobie i jutro u kolezanki powróżymy sobie na Nowy Rok. Ale teraz najlepsze życzenia dla wszystkich Kotkowiczów!!

 • avatar

  Oceniono 13 razy 11

  Fajne wróżby... :)) Mam takie ciche marzenie co do jednego... żeby po północy usłyszeć imię chłopaka który mi się podoba...
  Oby się spełniło... :)

 • avatar

  Gość: Gość

  Oceniono 16 razy 10

  fajnie by było jako imię chłopaka usłyszeć "Joseph" xD

 • avatar

  Gość: Gość

  Oceniono 9 razy 9

  to ja chyba nie będę wymiatać szczęścia przez cały rok ^^

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX