Ważny temat

Lalki jak żywe

04.08.2011
A A A Drukuj

www.reborn-baby.com

Lalkach Reborn? Na pewno zdarzyło Ci się w dzieciństwie bawić słodką lalką - bobasem. Przebierałaś ją w ciuszki, woziłaś w wózeczku i bawiłaś się w mamę. Wydawało Ci się, że lalka jest bardzo podobna do noworodka? Uwierz, są lalki, które przypominają je do złudzenia! Lalek Reborn nie można bowiem na pierwszy rzut oka odróżnić od prawdziwego dzidziusia!

Lalki Reborn powstały w USA. To nie jest masowa produkcja. Każda lalka jest wykonana ręcznie, przy niesamowitej dbałości o każdy szczegół. Jeśli widziałaś noworodka krótko po urodzeniu to wiesz, że nie wygląda on zbyt pięknie - ma zadrapania, drobne otarcia, czerwoną twarzyczkę - i takie też są te lalki. Wykonane z tworzywa, które w dotyku i z wyglądu do złudzenia przypomina ludzką skórę, mają włoski, rzęsy a nawet zaznaczone naczynia krwionośne. Mało? Mają też mechanizm, który sprawia, że dziecko, ups - lalka! sama „oddycha”, dzięki temu można słyszeć dźwięk podobny do oddychania.

Kupując lalę dostaje się jej „metrykę” z imieniem i nazwiskiem, zestaw małych ubranek, smoczkiem i innymi gadżetami. Każda lalka tak jak każde niemowlę jest niepowtarzalna, a jeśli ją zamawiamy, można samemu wybrać jej kolor oczu, włosów, karnację itd. W parze z precyzją wykonania idzie też wysoka cena, od 1000zł wzwyż. Kto kupuje takie lale? Oczywiście mamy dla swoich córeczek, które bawią się nimi jak każdą inną lalą, ale lalki Reborn mają także swoje dorosłe fanki, które kupują dla nich całe wyprawki, wożą w wózeczku i meblują pokoiki. Niektóre miłośniczki mają ich całe kolekcje! Lalki biorą też udział w sesjach fotograficznych, a czasem „grają” w filmach. Są przecież mniej kłopotliwe niż płaczące bobasy;)

Podobają Ci się lalki Reborn? A może wydają Ci się nieco dziwne?

Zobacz więcej na temat:

 • 17
Komentarze (257)
Zaloguj się
 • avatar

  Oceniono 10 razy 6

  Ciekawe co ludzie by mówili jakbym z takim dzieckiem (lalką) wyszła na spacer?hehehe dobra wolę nawet nie myśleć:) zawsze się zastanawiałam czy takie dzieci w filmach są prawdziwe czy sztuczne? Myślałam, że są prawdziwe teraz już wiem, że nie:)

 • avatar

  Oceniono 7 razy 5

  Oglądałam dokument gdzie prezentowali całe wykonanie oraz, według mnie, szalone kobiety, które twierdziły, że Reborn to prawdziwe dzieci.

 • avatar

  Oceniono 6 razy 4

  mają jakieś tam małe nie niedociągnięcia ale i tak prawdziwe bobasy są słodsze :)

 • avatar

  Oceniono 6 razy 4

  o jezu, one wyglądają jak prawdziwe :O nie wiedziałam, że były używane w filmach. super artykuł, bardzo ciekawy :D

 • avatar

  Oceniono 5 razy 3

  Niesamowite po prostu, gdybym miała taką w dzieciństwie to w przedszkolu chyba wszystkie koleżanki popękałyby z zazdrości ;)

 • avatar

  Oceniono 2 razy 2

  słyszałam , że włosy u tych lalek są prawdziwe . Ja osobiście nie chciałabym mieć takiej lalki , bo wyglądają jak martwe niemowlęta .. ; (

 • avatar
 • avatar
 • avatar

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX